Automobilio paruošimas žiemai yra itin svarbus ir tai nėra tik automobilio padangų keitimas iš vasarinių į žiemines. Svarbu automobilį nuosekliai apžiūrėti, įvertinti atskirų komponentų ar techninių skysčių būklę. Mes rekomenduojame būtinai patikrinti šiuos dalykus kurie bus tikrai aktualūs atšalus orams.

  1. Būtinai pasikeiskite automobilio padangas į žiemines. Lietuvoje žiemos yra nenuspėjamos, o dar mažiau nuspėjami yra kelininkai todėl labai rekomenduojame aprūpinti savo automobilį geromis žieminėmis padangomis.
  2. Žiemos metu pakankamai dažnai vairuotojai naudoja elektrinį lango šildymą, intensyviau yra naudojama ventiliacijos sistema ir be abejo elektrinis sėdynių šildymas, o tai reiškia papildomą elektros energijos suvartojimą. Šiuo atveju rekomenduojame įvertinti automobilio elektros generatoriaus būklę atkreipiant dėmesį į generatoriaus šepetėlius ir guolius. Taip pat itin svarbu įvertinti akumuliatoriaus būklę ir jo viduje esančio elektrolito būklę, kad šaltais žiemos rytas neturėtumėte bėdų užvesdami automobilį.
  3. Labai rekomenduojame nuodugniai patikrinti ventiliacijos sistemą nes nuo jos darbo efektyvumo priklauso ne tik stiklų rasojimas, bet ir bendras drėgmės kiekis automobilio salone. Rekomenduojame prieš žiemą pasikeisti salono ventiliacijos filtrą, išvalyti oro paėmimo kanalą nuo lapų ir kitų šiukšlių bei pasitikrinti ir esant reikalui užpildyti freonu kondicionavimo sistemą. Tokiu būdu langai mažiau rasos, o automobilio salonas visada bus sausesnis, kojų kilimėliai greičiau išdžius.
  4. Viena svarbiausių automobilio sistemų žiemos metu yra automobilio šviesų sistema. Norėdami ne tik gerai matyti kelią ir kitus eismo dalyvius, bet ir patys norėdami būti gerai matomi kelyje pasitikrinkite ir jei reikia atlikite apšvietimo sistemos komponentų remontą. Svarbūs yra visi automobilio žibintai, tiek priekiniai, tiek galiniai. Xenon žibintai papildomai turi būti aprūpinti žibintų apiplovimo sistema nes Xenon tipo žibintų projektuojamas šviesos pluoštas yra pats siauriausias ties žibinto stiklu, todėl net menkiausia purvo dalelė stipriai sumažina bendrą žibinto efektyvumą. Šiuo klausimu galite kreiptis į specializuotą automobilių žibintų servisą.
  5. Dyzelinių automobilių savininkams rekomenduojame įvertinti kuro filtrų ir pakaitinimo žvakių būklę. Dyzelinis kuras net ruoštas žiemos sezonui vistiek yra linkęs į tirštėjimą, todėl blogas filtro pralaidumas stipriai sumažina paduodamo kuro kiekį. Pakaitinimo žvakės atlieka itin svarbu momentą užvedimo metu, todėl būtina įvertinti jų būklę jei norite išvengti nemalonių siurprizų užvedinėdami automobilį šaltą rytą. Taip pat reiktų paminėti jog dauguma dyzelinių automobilių naudoja kiek galingesnius akumuliatorius ir jų būklė yra itin svarbi automobilio užvedimo metu (punktas Nr.2).
  6. Įvertinkite automobilio stiklų ir jų sandariklių būklę. Jei langas yra subraižytas arba skilęs jį būtina remontuoti arba keisti. Subraižytas arba skilęs stiklas stipriai blogina matomumą ir neleidžia valytuvams tinkamai nuvalyti stiklo. Automobilių stiklų keitimas yra tikslumo reikalaujantis darbas todėl rekomenduojame tai leisti atlikti profesionalams. Taip pat svarbu yra įvertinti ir jei yra poreikis pakeisti langų sandariklius kurie būdami nesandarųs gali leisti drėgmei patekti į saloną arba sukelti papildomų triukšmų važiuojant.
  7. Be visų minėtų punktų dar reiktų prieš žiemos sezoną pasitikrinti ir esant reikalui pasikeisti stiklų valytuvus, aušinimo skystį (užšalimo tikimybė naudojant netinkamą skystį), apiplovimo skystį (užšalimo tikimybė naudojant netinkamą skystį).